Břidlice

Střešní krytina z kvalitní přírodní břidlice patří mezi to nejlepší, co lze na českém trhu sehnat. Střechy z břidlice vynikají dlouhou životností, variabilitou, odolností a estetikou. Ne nadarmo se proto břidlice u českých zákazníků těší stále vzrůstající oblibě.

 • odolnost proti vlhkosti, vodě, teplotním výkyvům, změnám počasí i znečištěnému prostředí
 • nehořlavost
 • životnost min. 80 let
 • 100% ekologický produkt
 • vysoká estetická hodnota
 • nižší hmotnost oproti taškovým krytinám

Přizpůsobí se jakémukoli architektonickému stylu

Břidlicová krytina nabízí mnoho variant a způsobů krytí, a proto je vhodná jak na moderní novostavby, tak i na rekonstrukce historických objektů. Díky variabilitě břidlice lze dosáhnout zcela originální a jedinečné střechy.

 • vykrytí oblých a speciálních tvarů bez použití plechu
 • vykládaná úžlabí, volská oka, napoleonské vikýře
 • ozdobné krytí komínů
 • krytí obdélníkem, čtvercem, kosočtvercem, divoké krytí, šupinové krytí a mnohé další varianty

Břidlicová střecha od profesionálů v oboru

Našimi prioritami je preciznost provedení a důraz na detail. Chceme, aby Vaše střecha byla nejenom plně funkční, ale také působivá. Proto by neměla domov pouze chránit, ale měla by Vám přinášet i radost. Obojího lze docílit pouze za použití kvalitního materiálu a jeho instalace opravdovými špičkami v oboru s rozsáhlými znalostmi o jejích vlastnostech. Jakožto odborníci na pokládku břidlice Vám nabízíme širokou škálu stylů a řešení i těch nejnáročnějších detailů tak, abyste se svou střechou byli maximálně spokojeni.

Kvalita a zkušenost v jednom

Naše firma odebírá materiál u prověřeného dodavatele kvalitní břidlice z amerických a španělských dolů, která je testována dle přísné evropské normy a 100% ekologická. Kromě výše zmíněných vlastností jako je odolnost, životnost či estetická hodnota, se také vyznačuje stálobarevností bez nutnosti povrchové úpravy. Díky našim dlouholetým zkušenostem s pokládkou břidlice Vám můžeme plně zaručit, že Vám bude břidlicová střecha dlouho a dobře sloužit.

 • s břidlicí pracujeme téměř 25 let
 • používáme pouze kvalitní materiál se zárukou min. 30 let
 • naše barevná břidlice z Vermontu i španělská břidlice jsou testovány dle přísné evropské normy
 • pokládku provádí kvalifikovaní zaměstnanci v souladu s platnými pravidly

Jistota profesionálního provedení

Pokládka břidlicové krytiny je technologicky náročnější, a proto vyžaduje zkušené a pečlivé pracovníky. Naše firma Vám může nabídnout vysoce kvalifikované řemeslníky vyškolené v Německu, kteří s břidlicí stabilně pracují, i mnohaleté zkušenosti na rozmanitých zakázkách, díky kterým dokážeme vyjít vstříc všem Vašim představám a zachovat přitom maximální funkčnost střechy i veškerých jejích detailů.

Protože životnost břidlice ovlivňuje i správná skladba střešního pláště a některé detaily mají svá specifika, nabízíme vám poradenství již v přípravné fázi střechy.

Náš archiv obsahuje fotky všech námi realizovaných staveb, které Vám můžeme na požádání poskytnout. Pokud si tedy nedovedete některé detaily v břidlici představit, mohou Vás fotky inspirovat.

Ke každé střeše přistupujeme individuálně a to, co děláme, děláme s láskou. Proto je pro nás důležitá osobní schůzka na které si vzájemně vyměníme představy a probereme možnosti realizace. Během osobního jednání uvítáme i přítomnost architekta či projektanta, aby výsledkem byla naprostá spokojenost všech stran.

Dodavatelé

Mýty o materiálu

Břidlice je pouze pro historické objekty

Břidlice nabízí mnoho stylů krytí a vyniká svou variabilností. Pokud se zkombinuje kvalitní materiál a profesionální pokládka, záleží pouze na architektovi a investorovi, jak jejích vlastností využijí.

Břidlice je těžká

Průměrná váha břidlicové krytiny se pohybuje mezi 27‑30 kg/m2. To ji řadí mezi středně těžké krytiny, ale je stále lehčí než taškové krytiny (38 kg/m2 a více).

Břidlice má vysokou nasákavost

Kvalitní břidlice musí splňovat přísné normy, které použití vysoce nasákavé břidlice zakazují. Nákup neověřené břidlice se může časem velice prodražit.

Břidlice je příliš drahá

Pokud porovnáme cenu materiálu a doby, po kterou spolehlivě slouží, vychází z toho břidlice velmi příznivě.

Břidlice má pouze černou variantu

Šedo-černá břidlice na trhu převažuje, to ale neznamená, že je jedinou dostupnou variantou. Přírodně lze docílit i barev jako je zelená, šedá, fialová, červená a na střeše lze tyto varianty také kombinovat.

Břidlice je křehká

Historií potvrzená tradice dokazuje, že je břidlice naopak velmi odolná. Je také dostupná v několika tloušťkách, tou standardní je 4‑6 mm, lze se ale dostat až na 8‑10 mm.

Břidlice vypadává

V minulosti k tomu docházelo z důvodu používání nekorozivzdorných hřebíků. Dnes již používáme měděné hřebíky, které mají stejnou živostnost jako břidlice.

Nepřírodní břidlice je stejně kvalitní

Na trhu se prodávají různé typy břidlice, ale jejich vlastnosti zdaleka nedosahují kvality pravé přírodní břidlice. Vždy se ptejte po původu a složení materiálu, abyste se vyhnuli pozdějšímu zklamání z náhražek a imitací.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace