preloading top banner
pokrývačské práce břidlice prejzová krytina pokrývačské práce břidlice
Cech KPT Logo Kvalitní firma Logo

Prejza

Prejza, nebo také prejzová krytina, se používá především při rekonstrukcích střech památkových objektů, kde je třeba počítat s členitostí a zachováním všech historických prvků. Prejzová krytina totiž umožňuje vytvářet nejrůznější oblouky, šikminy, výklenky apod. Jde o jeden z nejstarších druhů střešní krytiny, který ale ani za celá staletí neztratil na kráse a oblibě.

Pokládka prejzové střechy

Jelikož je pokládka prejzové střechy z hlediska řemeslného zpracování velice náročná, je třeba ji přenechat kvalifikovanému odborníkovi, který dodrží stanovenou technologii. Společnost Střechy VRŇATA & ŽÁČÍK má s prejzovými střechami bohaté zkušenosti, ať už se jedná o pokládku na sucho do rámu, nebo o náročnější variantu – pokládku prejzové střechy do maltového lože. Naši odborníci na prejzové střechy jsou dokonale vyškoleni v tomto oboru a poskytují klientům i bezplatné odborné poradenství.

Jelikož prejzová střecha a její pokládka má svá specifika a přísná pravidla, odebíráme kvalitní materiál od společnosti Tondach – prověřeného výrobce prejzové krytiny nejvyšší kvality.

 

Pokládka zplna do malty

Tato krytina se používá především na památkové objekty , pokládka do maltového lože. Pokládka náročná na řemeslné zpracování , nutno dodržet technologii pokládky, možnost vykrytí oblých tvarů prejzovou krytinou

Pokládka na sucho

Pokládka bez použití malty, popř. je možná pokládka tzv. do rámu

 

Fotogalerie

další fotografie ve fotogalerii »

TELEFON

267 750 534

MOBIL

602 212 981

Aktuálně pracujeme na střechách

Praha 1, Jáchymova 3

bobrovka - režná
kontakt: p. Vrňata st.

Liliová 219/5

Tondach - malý prejz zplna do malty
kontakt : p. Vrňata ml.

objekt Kampa

velký prejz na sucho 
kontakt: p. Vrňata ml.  

BD Praha 10

bobrovka - režné provedení
kontakt : p. Žáčik

více »

Firma Střechy Vrňata & Žáčik s.r.o. oceněna známkou Kvalitní firma
Certifikace na základě spokojenosti zákazníků (APC)
Střechy Vrňata & Žáčik s.r.o. - Tulipánová 100, 252 43 Průhonice, tel/fax: 267 750 534, mobil: 602 212 981, e-mail: info@strechyvrnata.cz