preloading top banner
pokrývačské práce břidlice prejzová krytina pokrývačské práce břidlice
Cech KPT Logo Kvalitní firma Logo

Prejzová krytina

Působení času, stejně jako vnějších vlivů či únavy materiálů prakticky nečiní rozdíly, zda se jedná o střechy rodinných domů, či střechy památkově chráněných objektů. Začnou-li střechy chátrat a potýkat se se zatékáním či profukováním, je nejvyšší čas pro odborný zásah. Zaměříme-li se na zmíněné střechy památkově chráněných objektů, pak v jejich případě je třeba nejen odhodlání k rekonstrukci střechy, zbudování nového a odolného kabátu střechy. Opravy střech historických objektů vyžadují velkou řemeslnou zručnost. Pro rekonstrukce střechy Praha je vhodná prejzová krytina neboli pálená střešní taška Prejz.

Prejzová krytina Praha – pokládka prejzové krytiny do malty

Prejzová krytina, žádaná pro střechy památkových objektů, se pokládá do malty, respektive maltového lože. Samotná pokládka prejzové střechy je značně pracná, a to například z důvodu nutnosti dodržení technologie pokládky. Pro střechy památkových objektů je často typická členitost střechy, kdy se prejzovou krytinou vykrývají nejen rovné, respektive šikmé plochy, ale také oblouky a jiné tvary. Jsme si vědomi toho, že památkově chráněné objekty mají svoji originální hodnotu, která může být zachována, jen pokud je oprava střechy precizně provedená. Při rekonstrukci střechy tak pamatujeme na každý detail, aby původní vzhled střechy Praha byl zachován, a navíc kabát střechy získal na větší funkčnosti a delší životnosti.

Každou zakázku týkající se problematiky střechy bereme jako velkou výzvu. Ať už nás oslovíte za účelem střechy nové, či rekonstrukce střechy pro rodinný dům, chalupu, nebo památkový objekt, vždy se můžete z naší strany spolehnout na nejvyšší možnou kvalitu práce.

Prejzová krytina vyžaduje speciální pokládku

Prejzová krytina stojí v popředí u rekonstrukce střechy památkově chráněných objektů. Prejzová střecha, pokládka pálené střešní tašky, se odlišuje od postupu u jiných typů krytiny. Je složena ze dvou dílů, kdy se jedná o spodní hák a vrchní prejzu. Prejzová krytina, její vrchní část, je pokládána do speciální malty, která je vyrobena přímo pro krytinu z keramiky. Vrchní část je následně odborně přichycena na spodní hák. Díky tomu umožňuje prejzová krytina pokládku střechy Praha i do velmi složitých tvarů s různým sklonem.

Vzhledem k technologii pokládky prejzové střechy, která se nemění po dlouhá desetiletí, si mohou historické objekty zachovat svůj původní ráz.  I když je používaná prejzová krytina zcela nová, díky své speciální povrchové úpravě vyvolá dojem, že je součástí střechy dlouhá léta. Střechy historických staveb pak nepůsobí jako pěst na oko, ale jsou v harmonii s celým objektem.

TELEFON

267 750 534

MOBIL

602 212 981

Aktuálně pracujeme na střechách

Praha 1, Jáchymova 3

bobrovka - režná
kontakt: p. Vrňata st.

Liliová 219/5

Tondach - malý prejz zplna do malty
kontakt : p. Vrňata ml.

objekt Kampa

velký prejz na sucho 
kontakt: p. Vrňata ml.  

BD Praha 10

bobrovka - režné provedení
kontakt : p. Žáčik

více »

Firma Střechy Vrňata & Žáčik s.r.o. oceněna známkou Kvalitní firma
Certifikace na základě spokojenosti zákazníků (APC)
Střechy Vrňata & Žáčik s.r.o. - Tulipánová 100, 252 43 Průhonice, tel/fax: 267 750 534, mobil: 602 212 981, e-mail: info@strechyvrnata.cz